Tesettürde Sezon Modasının Değişimi

Tesettürde Sezon Modasının Değişimi

05 Temmuz 2019

Her sezon olduğu gibi bu sezon da tesettür modası değişime devam ediyor. Rengarenk kıyafetler, çeşit çeşit kumaşlar vitrinlerde yerini almaya başladı. Bu sezonun hakim renkleri ise kırmızı, turuncu ve sarı olacak gibi görünüyor. Böylece bu sezon hem renklerin uyumu hem de çekiciliği ön plana çıkacak şekilde elbiseler tasarlanıyor. Modanın gözdesi olan tesettür parçalarıysa yeniden şekillenip müşterilerin ilgi odağı olmayı başarıyor.

 

 Modanın Gözde Tesettür Parçaları

 

 Moda değişen her şeydir. Canlı ve sürekli olarak kendini güncelleyen sektördür. Son zamanlarda da modayı yakından takip edenler tesettür modasının ne kadar geliştiğini görmektedirler. Böylece her değişim ve gelişim kadınların tesettür parçalarına olan ilgiyi de beraberinde getirmektedir. Son dönemlerin güzide parçaları tunikler ve özellikle elbiseler her kadının dikkatini çekmeyi başarmaktadır. Kadınlar alışverişte en çok bu parçaları merak edip deniyor. Böylece tasarımcılar da bu sezon bu kıyafetlere yöneliyor. Çeşit çeşit kumaşlardan ikili takımlar, kombinler, abiyeler, tunikler ve tabi ki yaz sezonu için tesettür mayolar vitrinleri süslüyor.

 

 Modada 2019 Sezonunun Trendleri

 

 Tüm kadınlar sezon trendlerini takip eder ve modaya uygun parçaları seçerler. Dolaptaki parçaları sezona uygun kombinlemek ya da değiştirerek kullanırlar. Tasarımcılar da bunu bildiklerinden dolayı kadınlara her sezon trend olabilecek benzer nitelikle ürünler sunarlar. Bu sezonun trendleri içinde en çok kullanılan parçalar arasında tunikler, ikili kombinler ve mayolar gelmektedir. Yaz aylarında sıcak havanın da bastırmasıyla tesettürlü kadınlar da serinlemek ve denize, havuza girmek için tesettür mayoları giymektedirler. Özellikle Avrupa'da oldukça yaygın olan tesettür mayolar ülkemizde de gittikçe yaygın hale gelmektedir.

 

 Tesettür Kıyafetlerinin Avrupa Ülkelerinde Yayılması

 

 Tesettür kıyafetleri gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Tasarımcıların tesettür modasına yönelmesi de bu yüzden artmaktadır. Tesettür Hollanda ve diğer yakın ülkelerde de gittikçe önem kazanmaktadır. Ayrıca tesettür kıyafetleri yalnızca tesettürü benimsemiş kadınlar için değil normal giyimdeki kadınların da giyinebileceği tarzlarda üretilmektedir. Hem rahat olmaları hem de kumaşlarının özelliklerinin ince ve nefes alması, güneşin direkt cilde temas etmemesi ve yakmaması farklı ülkelerdeki kadınların da ilgisini çeken en önemli detaylardır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.