Tesettürde Bedene Göre Kıyafet Tercihi Yapmak

Tesettürde Bedene Göre Kıyafet Tercihi Yapmak

10 Haziran 2019

Hanımlar adına giyim oldukça önemli olan detaylardan birisidir. Günlük kullanımlardan, özel davetlere ya da organizasyonlara dek tercih edilen elbiseler hassaslıkla araştırılıp seçilmektedir. Tesettür elbiseler, abiyeler, tunikler, gömlekler ve tesettür etek modellerine dek tercih edilen her bir kıyafet vücut hatları ile uygun olması çok fazla önemlidir. Güzelliğin ön plana çıkarılacağı olan bedene göre tercih yapmak, güzelliğe güzellik katar.

 

 Fazla Kilonun Bulunması Durumunda Dar Kıyafetler Giyilmemelidir

 

 Vücudun iyi tanınması ve vücudun bedenine uyumlu elbiseleri tercih etmek, güzellik açısından doğru olacaktır. Bu durumda kişi, bedenine göre tercih yaparken, fazlalığın olduğu düşünülen kısımlar adına dar kıyafetlerden uzak durulması gerekiyor. Her beden adına tasarlanan pek çok değişik model alternatifleri içerisinden bireye yakışanı bulup, güzellik ön plana çıkarmak mümkün. Kol, basen ve bacak kısımlarındaki fazlalıkların doğru elbiselerin ve renk ölçüsü ile tercih gizlenebilir.

 

 Bedene Uyumlu Elbise Tercihinin Önemi

 

 Renk tercihinden, model, beden tercihine dek pek çok ayrıntı hanımlar giyimlerinde mühim detaylar içerisinde gösterilmektedir. Bireyde bedene uyumluluk sağlayacak beden ölçümlerinde ve zengin renk alternatifleri ile satışa sunulacak ürünlerin tercih edilmesi birey adına faydalı olabilir. Kişi eğer fazla kilosunun olduğunu düşünüyorsa, dar elbise seçmek fazlalıkların gizlenmesine sebep olacak. Birey zayıf ise dar kıyafetler ve büyük beden kıyafetlerin tercih edilmesinin yerine tam bedene oturan kıyafetlerin tercih edilmesi doğru olabilir.

 

 Vücut Yapısına Göre Hangi Renk Elbiseler Tercih Edilmelidir

 

 Vücut yapısına göre tercih edilecek beden tercihinin yanı sıra, renk tercihi de oldukça önemlidir. Bu sebepten ötürü kiloların olduğu düşünülüyorsa, sade elbiselerin yerine desenli gömlekler veya bluz seçip karın kısmındaki yağların gizlenmesi de mümkündür. Kilolu hanımlar daha fazla koyu renkli kıyafetleri tercih ediyorken, fit ve zayıf olunduğu düşünülen hanımlar renk tercihi için daha özgür hareket edilebilir. Kurumsal hizmet etrafında faaliyet gösteren tesettür giyimin öncüsü olan markaların ürünlerine göz atıp, bireylerin de tercihleri ile güzelliğin ön plana çıkarılması mümkün. Beden tercihi ile birey de vücudu adına en ideal ölçülerinde bulunan elbiseleri tercih edip, kendilerini mutlu etmek kesin ve doğru olacaktır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.