Tesettür Tunik Nedir?

Tesettür Tunik Nedir?

27 Mayıs 2020

Özellikle İslam dininde kadınların örtünmesi gereken uzuvlarının örtünmesi anlamına gelen tesettür, kadınların giyimleri ile ilgili bir kavramdır. Özellikle tesettür Müslüman kadınlar için önemli bir kavramdır. Müslüman kadınların giyimi ile ilgili olan bu kavram kadınların giyim konusunda seçici

 olmasına neden olmaktadır. Bu yüzden Müslüman kadınlar tesettür kurallarına uygun giyinmek ister.

 

 Tesettürlü Kadınlar Nasıl Giyinmelidir?

 

 Tesettür giyimin bazı kuralları mevcuttur. Dinin gereği olarak giyim konusunda dikkat etmesi gereken tesettürlü bayanlar için uygun giyinme kurallarına göre üretilen ürünler nasıl olmalıdır? Özellikle baştan aşağı kapalı olmak zorunda olan Müslüman kadınlar dinin gereğini yerine getirerek vücutlarının neredeyse tamamını kapatan giysileri tercih eder.

 

 Son yıllarda tesettür modasının çok hızlı ilerlemesinden dolayı artık Müslüman kadınlar istedikleri kıyafetleri bularak tesettüre uygun şekilde giyinmektedirler. Son yıllarda tesettür modası çok hızlı bir gelişim kaydetmiştir. Ünlü markalarında içinde bulunduğu birçok marka tesettürlü bayanları uygun ürünler üretmeye başlamış, Böylece markalarını tesettürlü bayanların da taşımasını istemişlerdir.

 

 Son Yıllarda Ki Tesettür Moda Anlayışı

 

 Eski dönemlerde tesettürlü bayanlar genelde koyu renkler kullanılan neredeyse birbirinin aynı modelde ürünler giyerken son yılların tesettür anlayışında farklılaşma ve gelişme görülmüştür. Ayrıca tesettür modası çok hızlı ilerlemiş birçok farklı ürün tesettürlü hale dönüştürülerek Müslüman kadınların giyimi için de satışa sunulmuştur. Tesettür modası için kullanılan birçok tesettürlü bayanın kullandığı birçok parça vardır.

 

 Bunlar tüm vücutlarını kapatan elbiseler, pardesüler, tunikler, bol pantolonlar, bol gömlekler, trençkotlar gibi ürünler tesettürlü bayanların kullandığı parçalardandır. Yaz ayları tesettürlü bayanlar için sıkıntılı aylardır, çok sıcak havaların olduğu yaz aylarında tüm vücutların kapatmak zorunda olan tesettürlü bayanlar giyimleri için alternatif aramaktadırlar. Bu alternatifi yazlık tesettür ürünlerinin üretilmesi ile bulurlar. Özellikle yaz aylarında daha rahat hareket etmelerini sağlayan yazlık tunikler tesettürlü kadınlar için çok büyük alternatif oluşturmaktadır. Yaz sıcağında giyilen yazlık tesettür tunik ile kadınlar tesettürlü hallerinden ödün vermeden hem de yazın uygun giymenin rahatlığını yaşarlar. Böylece tesettürlü bayanlar da artık özellikle son yıllarda istedikleri renkte istedikleri model ürünlere ulaşabilmenin kolaylığını yaşamaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.