Tesettür Takımlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettür Takımlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

19 Haziran 2019

Takım şeklinde tasarlanan tesettür giyim, son dönemlerde oldukça türlü türlü bir hâl aldı. Her tercihe ve zevke uyumlu olan modeller içerisinde bir karar vermek basit değildir. Doğru tercihi yapmak ise, kimi bilgileri gerektirmektedir. Buna göre tesettürde ikili takımlar satın alınırken dikkat edilmesi gereken kimi ayrıntılar bulunmaktadır.

 

 Beden Ölçümüne Uyumlu Olan Elbiseler

 

 Elbise tercihinde ilk kriterin bedene uyumlu olmadı önemlidir. Kimi zaman tesettür giyimlerde yeterli olan bolluğu sağlaması için büyük başvurlumaktadır. Fakat unutulmaması gereken, bu elbiseler modellerden ötürü dolayısı ile zaten bol biçimde tasarlanmaktadır. Daha büyük beden almak, gereğinden çok salaş görünüm oluşturmaktadır. Bu nedenle mutlaka olarak beden ölçümüne uyumlu tesettür takım tercih edilmelidir. Bilhassa pantolon ve ceketin oluşan takımlar için bu, önemli noktadır. Ceketlerin bedene oturması, çok fazla şık olan görünüm sergilemektedir.

 

 Giyim Tarzını Yansıtan İkili Takımlar

 

 Herkesin belirli bir giyim tarzı bulunur. Kimileri sade elbiseleri sever, kimileri ise daha spor görünmeyi arzu eder. Kimi kişiler ise her zaman klasik olmayı tercih ederler. Bunların hepsi, bir giyim tarzını yansıtmaktadır. Gardıropta bulunan kıyafetlerin bu zevkin ürünü olduğu söylenebilir. Satın alınan bir tesettür takım bu tarz ile örtüşmesi gerekir. Aksi takdirde bu takımı kombine etmek, güç hale gelir. Gardıropta bulunan elbiseler ile uygun olmayan takımları kombine etmek adına, yeni başka kıyafetlerin satın alınması gerekebilir. Bu ise arzu edilmeyen bir vaziyettir.

 

  Vücut Yapısını Dikkate Alan Tercihler

 

 Herkesin vücut yapısı aynı değildir. Yapılacak olan tercihler, bireyin vücut tipine uyumlu olmalıdır. Çünkü her model, her vücut tipinde aynı uygunluğu sağlamaz. Eğer kişinin fazla kilosu bulunuyorsa, enine olan çizgili kumaşlardan kaçınması gerekir. Boyun kısa olması durumunda, çok kabarık olan abiyelerden kaçınmak koşuldur. Vücudun üst bölümü daha geniş ise, üst bölümde çok ayrıntı içeren takımları seçmemesi gerekir. Kişilerin gülük hayatı kıyafet tercihini etkilemektedir. Çalışan bir hanım adına klasik tesettür takım tasarımları kurtarıcıdır. Bunlar rahatlık ve şıklığı aynı an içerisinde sunmaktadır. Günlük kullanım dışındaki tercihlerde ise spor takımlar tercih edilebilir. Özel davetler için ise abiye takımları seçilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.