Tesettür Abiyede Kullanılan Moda Renkler

Tesettür Abiyede Kullanılan Moda Renkler

23 Ağustos 2019

Hem şık hem göz alıcı şekilde giyinmek isteyen hanımlar tesettür trendini oldukça yakından takip etmekte. Tesettür modası denildiği zaman akla gelen ilk elbiselerden birisi olan tesettür abiyeler hanımlar adına vazgeçilmeyen ve kurtarıcı olan kombinelerden birisidir.

 

 Tesettür Abiye Hakkında

 

 Fransızca dilinden gelen abiye sözcüğü, genel olarak özel davetlerde giyilen gösterişili kıyafetler şeklinde tanımlanabilir. Tesettür abiye ise normal abiyelerden farklı şekilde dekolte gibi ayrıntıları olmayan tesettürlü hanımlar için özel şekilde üretilen uygun abiye türüdür. Tesettür abiyeler özel davetlerde giyileceği gibi mezuniyet, düğün kına gibi konseptler için de giyilebilir.

 

 Tesettür Abiyede Kullanılan Renkler

 

 2018 senesinin yazında tesettür abiye çeşidinde koyu renkler kullanılmaktaydı. Koyu renkli abiyeler, zıt renkli eşarplar ile kombine edilmekteydi. Bu senenin modasında ünlü renkler; sarı ve liladır. Açık mor şeklinde bilinen lila, bu yıl birçok elbisede olduğu üzere tesettür abiye çeşidinde de oldukça popüler olmuştur. Lila rengi, koyu eşarp ve ayakkabıyla kombine edilerek oldukça şık görünüm elde edilebilir. Aynı zamanda beyaz renkli ayakkabı ve eşarpla, sarı renkli abiye çok fazla kullanılan kombinelerden birisi şeklinde belirtilebilir.

 

 Abiyelerde Sarı ve Lila Kullanımı

 

 Bu yılın ünü renklerinden olan lila ve sarı aksesuarlar kullanmak abiyelere şıklık kazandıracaktır. Bu şekilde şık görünüm elde etmek mümkündür. Sarı rengindeki bir çantayla kombine edilecek beyaz abiye de kişiye oldukça şık görünüm kazandırabilir. Bunun dışında lila bir çantayla siyah abiye kombinesi yapmak da şık görünüm elde ettirir. Lila ve sarı renklerini bütün aksesuarlarda aynı olarak kullanmak kişiye şık görüntü yerine eski moda görünümünü sağlar.

 

 Bu yüzden sadece ünlü olduklarından ötürü bu renkleri aynı anda kullanmak doğru olmayacaktır. Bunun dışında tesettür abiyelerde ya da aksesuarlarda lila veya sarı rengi kullanmak daha şık görüntü sağlayacaktır. Lila ya da sarı renk ile, siyah ve beyaz tonlarında olan renklerle şık kombineler yapılmaktadır. Bu kombineler yapılırken dikkat edilmesi gereken siyah eşarbın pek kullanılmaması gerektiğidir. Bu şekilde oldukça şık bir görünüm kazanılacağı kesindir. Renk uyumu yakalamak ve doğru kombine yapmak bireyi daha iyi gösterecektir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.