Tesettür Abiye Tercihlerinde Doğru Seçim Yapmak

Tesettür Abiye Tercihlerinde Doğru Seçim Yapmak

04 Temmuz 2019

Tesettür abiye, bir kadının; düğün, kutlama, nişan, mezuniyet türü vakitlerde giymiş oldukları en gösterişli olan kıyafetlerdir. Hanımlar, bu zamanlarda birbirinden güzel abiyeleri giyip, tarzlarını yansıtırlar. Aslında her kadın diğer kadınlar içerisinde en güzelinin kendisi olmasını ister. Bundan ötürü abiye tercihi yapılırken de stile uygun olan son moda renklerin ve modellerin seçilmesine özen gösterilmesi gerekir.

 

 Gösterişli Abiye Modelleri

 

 Tesettürlü hanımlar; uzun kollu, sıfır yaka, uzun etekli ya da balıkçı yaka abiye modelleri kullanmaktadırlar. Son dönemlerin en gözde abiyelerin başında kadife modeller ya da payetli modeller olmuştur. Kadife şeklinde bu yılın modası piliseli abiyelerdir ve bol kesimli etekler ya da balık etekler de en fazla tercih edilenlerin içerisindedir. Kadife olan abiyeler için; sade, pelerinli, payet süslemesi olan, kadifeli kuşaklı ya da kuşaklı, bebe yakalı, bolero görünümlü, taş baskılı, önü düğmeli olan, incili, şifon kuyruklu, fırfırlı gibi modeller bulunmaktadır.

 

 Payet Elbiselerde Tesettür Modeller

 

 Payet abiyeler kişiyi, gecenin parlayan yıldızı yapacak ışıl ışıl modeller olup, boydan payet modellerinin yanı sıra yalnızca üst bölümü, payet işlemeli olan yalnızca ön bölümü işlemeli, payet çiçek işlemeleri gibi modeller bulunmaktadır. Simli olan abiyeler için minimum, payetli elbiselerin olduğu kadar göz alıcı olduğu söylenebilir. Simli elbiselerin sade olması gibi; dantel ayrıntılı, payet işlemeli, kolye ayrıntılı, taşlı ve incili gibi şık süslemelere yer verilebilir. Şifon modeller şekilde de; kuyruklu, pelerinli, dantel ayrıntılı gibi şık tasarımlar bulunmaktadır. Dantelli abiyeler için de başka abiyeler gibi göz alıcı, asil ve dikkat çekicidir.

 

 Abiyeler İçin Kombinler Nasıl Olmalıdır?

 

 Tesettürlü hanımlar takının yerine eşarp kullanmaktadır. Bundan ötürü abiyelerin renginde veya süslemesinin rengindeki eşarp tercih edilebilir. Elbiseler sadeyse simli ya da parlak eşarp kullanılacağı gibi gösterişli ise, ince süslemeleri ve işlemeleri olan abiyeler için sade eşarplar kullanılabilir. Ayakkabı şeklinde de topuklu platformlar ya sa stilettolar gibi ayakkabıların siyah renklerle abiyeye uyumluluk sağlayacak olan renkte olanları tercih edilebilir. Bütün abiyelerin kombinesi basit olan tasarımlarla şık görünüme yol açabilir. Önemli olan kombinenin doğru parçalarla yapılmasıdır.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.