Tesettür Abiye Alışverişi

Tesettür Abiye Alışverişi

30 Ağustos 2019

Abiye alışverişinde tesettür kullanıcılarının karşısına bolca seçenek çıkabilmektedir. Bu seçeneklerin bu kadar bol olmasının başlıca sebebi ise gelişen imkanlardır. Gerek internet sitelerinde gerekse de bireylerin direk ulaşabileceği çarşılarda veya pazarlarda tesettür abiye satışları gerçekleşmektedir. Alıcıların dikkat etmesi gereken hususların başında güven gelmektedir. Eğer satıcı güvenilir değil ise satış sonucunda yaşanacak en ufak bir sıkıntıda alıcı ve satıcı arasında sağlıklı bir iletişim sağlanamayacaktır. Hatta alıcı hakkı olan iade ve değişim işlemini kullanamayacak ve zarar edecektir.

 

 Tesettür Kullanımında Kalitenin Önemi

 

 Tesettür kullanıcıları hem giyim sırasında hem de alışveriş sırasında mutlaka kaliteye önem vermelidir. Çünkü bir ürün uygun fiyatlı da olsa veya hoş bir görünüşe de sahip olsa eğer kaliteli değil ise alıcıya sağlıklı bir kullanım sunmayacaktır. Kalite ürünlerin olmazsa olmazı konumunda bir unsurdur. Kaliteli ürünler ne kadar zaman geçer ise geçsin ilk halini kolay kolay kaybetmez ve dayanıklı bir halde olur. Fakat ürün kalitesiz ise kısa bir süre sonra ilk halini kaybedecektir. Birey de sağlıklı bir kullanım elde edemediği için hem maddi bakımdan hem de manevi olarak zarara uğramış olacaktır.

 

 Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

 

 Tesettür kullanımında dikkat edilmesi gerekilen bazı unsurlar vardır. Bu unsurların en önemlisi ise tesettürün özüne aykırı davranılmaması gerçeğidir. Modernleşme kavramı hemen her konuya tesir etmektedir. Tesettür konusunda da bu tesir zaman zaman görülmektedir. Lakin gerek tesettür kullanıcıları gerekse de tesettür abiye kullanıcıları olsun bu etkileşim sırasında çok dikkatli olmalıdır. Çünkü eğer kullanıcılar bilinçli olmaz ise ilerleyen zamanlarda tesettürde bozulmalar yaşanabilir. Bireyler tesettürün özüne iyi hakim olmalı ve bu öze layık şekilde giyinmeli, almalı, kullanmalıdır.

 

 Tesettür Kullanıcılarının Düştüğü Hatalar

 

 Tesettür konusunda düşülen birçok hata mevcuttur. Bu hataların başında gösteriş gelmektedir. Tesettürde amaç gerekli bölgeleri kapatmak ve giyimi sağlamaktadır. Lakin günümüzde insanlar bu uğraşı gösteriş yarışına dönüştürmektedir. Bu durum hem tesettüre ters düşmekte de hem de bireylere maddi bakımdan zarar olarak geri dönmektedir. İnsanlar kendi maddi durumuna bakmaksızın sırf gösteriş amacıyla fiyatı çok yüksek olan ürünleri tercih edebilmektedir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.