Tesettür Abiye

Tesettür Abiye

01 Mayıs 2020

Tesettür giyim günden güne kendini yenilemeyi sürdürmektedir. Tesettür kıyafetler ve dış giyim, kadınlara bazı günlerde giyilmesi amacıyla alternatif şeklinde ortaya konulan tesettür abiye modelleri de gayet şık ürünler arasındadır. Tesettür abiye kapalı bayanların özel gün ve gecelerde giydikleri abiye elbiselerdir. Önceleri tesettürlü kadınların ızdırabı olduğu bir durum olan abiye konusu, gelişen tesettür modasıyla her zevkten, her yaşa tüm kadınlara hitap etmeye başlamıştır. Bu şekilde şık, modern ve özgün tasarımlarla tesettür modasına yeni bir görünüm gelmiştir. Tesettür abiye yaşa ve fiziğe uygun giyilince çok güzel bir görünüm ortaya çıkar. Örneğin, hafif kilolu bayanlar balık model, üste yapışan, desen, pul, payetler ile süslenmiş bir abiye seçemezler. Böyle abiyeler onları olduklarından daha kilolu gösterir. Renkten kaçınmalılar. Parlak renkler ve kumaşlar ışık yansımasıyla kişiyi daha kilolu gösterir. Çok canlı parlak renkler yerine daha koyu tonlar kişiyi olduğundan daha ince gösterir. Saten ve bu gibi kalın kumaşlar tercih edilmemelidir. Akan kumaşlar yani şifon, ince krep gibi kumaşlar seçilmelidir.

 

 Tesettür Abiye Tercihleri Nelerdir?

 

 Abiye seçeneklerinde güncel moda ikonları oldukça fazla ve farklı gereçler kullanmaktadır. Bu gereçler çeşitli kumaş dokularından yapılan elbiseleri ortaya çıkarmaktadır. Üst ve alt bedene dönük oluşturulan dantel işi kaplamalar ve nakış işi ile yapılan çiçek motifleri yaz trendlerinin arasında bulunmaktadır. Kapalı alanlar için yapılan kaftan benzeri tok kumaştan meydana getirilen uzun elbise modelleri, pastel renkler veya çarpıcı kırmızı tonları ile önde gelenler arasında bulunmaktadır. Düğün ve nişan alternatifleri için kullanan pastel renkler ile şıklığı yakalamak mümkündür.

 

 Bu tür abiyeleri her kadın giyebilir.Fakat yaşına ve fiziğine uygun bir şekilde doğru seçimler yaparak giyilmelidir. Ayrıca elbiseye uygun bir eşarp seçimi yapılmalıdır. Elbise çok desenli ve göze çarpan bir model ise eşarp sade olmalıdır.Eğer elbise daha sakin bir model ise onu tamamlayacak göz alıcı bir eşarp seçimi yapılmalıdır. Elbiseye uygun bir ayakkabı ve takılar ile giydiğiniz kıyafeti daha şık bir hale getirebilirsiniz.Takı takmayı sevmeyen bayanlar, eşarplarına takacakları küçük bir aksesuarlarla hem takı takmış görünümü vermiş olacaklar hem de daha göz alıcı bir görünüm elde edeceklerdir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.