Büyük Beden Tesettür Giysiler Nasıl Seçilmeli?

Büyük Beden Tesettür Giysiler Nasıl Seçilmeli?

24 Eylül 2019

Son dönemlerde büyük beden tesettür giysi bulabilmek bir hayli kolaylaştı. Giyim sektöründe yaşanan gelişmeler, artık ihtiyaç duyulan her tür giysinin basitçe bulunmasına imkan veriyor. Her zevke uygun şekilde tasarlanan büyük beden kıyafetler de buna dahildir. Ancak bu giysilerin seçimi hayli önemlidir. Eğer doğru seçimler yapılırsa, fazla kilolarınızı dert etmenize gerek yok. Her koşulda her daim şık olmanız, bu şekilde sağlanabilir.

 

  Renk Seçimi Önemli

 

 Büyük bedene ihtiyaç duyan kimseler, satın alacakları kıyafetlerde renk seçimine daha fazla önem vermelidir. Bilindiği üzere koyu renk giysiler, fazla kiloları gizlemek için hayli uygundur. Özellikle her dönemin modasının vazgeçilmezi olan siyah ve lacivert bunun için adeta biçilmiş kaftandır. Fakat tercihinizi koyu renklerden yana yapmak istemezseniz, bunun için de bir çözüm söz konusudur. Bu durumda iki renkli kıyafetleri kullanabilirsiniz.

 

 Eğer karın ve basen kilolarından şikayetçi iseniz, bu bölgeleri koyu renklerle gizlemeniz mümkün. Kombinin geri kalan kısımlarında açık renkler tercih edebilirsiniz. Vücudunuzun üst bölgesini kusurlu buluyorsanız, bunun için de aynı yöntemi üst bölgede uygulayabilirsiniz.

 

  Kat Kat Giyinmekten Kaçının

 

 Büyük beden giysi alınırken tek parçadan oluşan giysiler tercih edilmelidir. Bu sayede çok daha zayıf görünmek sağlanır. Aksi halde kat kat giysilerden oluşan kıyafetler, sizi olduğunuzdan çok daha fazla kilolu gösterecektir. Üstelik bu tür giysilerle daha fazla terlemek ve rahat hissetmemek olası bir durumdur.

 

  Desenli Yerine Düz Kumaşları Tercih Edebilirsiniz

 

 Büyük beden giysi satın alırken, düz kumaşları seçmek sizin için bir avantajdır. Çünkü desenli kumaşlar, karmaşık bir görünüme sahiptir. Çiçek desenleri ve karmaşık yapılı desenler, büyük bedende tercih edilmemelidir. Böyle bir görünüm, sizi daha şişman gösterebilir. Düz renkli kumaşlar, çok daha sade bir görünüm sunar. Ve sizi daha zayıf, şık göstermek için yeterlidir.

 

 Büyük beden satın alırken çizgili kumaşlar karşısında da dikkatli olmanız önerilmektedir. Özellikle yatay çizgiler, sizin için uygun olmayabilir. Bunun yerine dik çizgilerden oluşan kumaşlar tercih nedenidir. Dik çizgiler boyunuzu daha uzun gösterir. Ve dolayısıyla daha zayıf görünmeniz için etkili bir yöntem olarak bilinmektedir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.